zájezdy Bulharsko - Primorsko, Kiten, Obzor, Sozopol, Zlaté písky, Nesebar

Bulharsko

BulharskoBulharsko

Bulharsko leží v jihovýchodní Evropě, na Balkánském poloostrově. Země sousedí na severu s Rumunskem (hranici tvoří převážně Dunaj), na západě se Srbskem a s Makedonií, na jihu s Řeckem a na jihovýchodě s Tureckem. Východní hranici tvoří Černé moře. V roce 2004 země vstoupila do NATO a 1. 1. 2007 do EU.

Zřejmě největší výhodou Bulharska jsou relativně nízké ceny, a to také za jídlo v restauracích. Někteří zase na Bulharsko nedají dopustit díky krásným a příjemným písečným plážím. Bulharsko léto . Bulharsko má dvojici velkých letišť u moře - ve Varně a v Burgasu. Většinu středisek tak můžete poměřovat také podle toho, jak daleko se tam jede z letiště.

Přímořská letoviska (Sozopol, Nesebar, Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Kranovo a Balčik) se stávají oblíbenými pro turisty ze západních evropských zemí i pro turisty z Česka, v zimní sezoně jsou populární lyžařská střediska Bansko, Pamporovo a Borovec. Město Primorsko se stává turisticky nejoblíbenějším městem v Bulharsku a je nejoblíbenější mezi českými turisty.

Online nabídka zájezdy Bulharsko ze dne 24.02.2018: